O NAS TECHNOLOGIA GALERIA USŁUGI KONTAKT

Kosmetyka samochodowa – nasze technologie

W naszej firmie kosmetykę samochodową traktujemy w sposób kompleksowy, troszcząc się w równym stopniu o zewnętrzną, jak i wewnętrzną część każdego pojazdu. Myjemy ręcznie nadwozie oraz czyścimy tapicerkę, stosując do tego celu wyłącznie najlepsze środki i preparaty. Poniżej mogą się Państwo zapoznać z naszą metodyką działania – świadczonymi usługami oraz stosowanymi formami zabezpieczeń auta. Osobom, które zainteresowała kosmetyka samochodowa i chciałyby wiedzieć, ile kosztuje nasza pomoc, rekomendujemy zapoznanie się z cennikiem usług auto detailingu.

Zewnętrze pojazdu
+

Felgi

Piękne felgi aluminiowe dodają szyku i podkreślają styl. Jednocześnie są jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenie elementów samochodu. Staranne zadbanie o ich nienaganny wygląd nie jest rzeczą prostą. Aby cieszyć się pięknym wyglądem swoich kół proponujemy pełen auto detailing przy wykorzystaniu bezpiecznych środków myjących, np. WheelCleaner A Sanego, WhellCleaner S Sanego, Prickbort, Sanesolv Extra. Po dokładnym myciu i osuszeniu, felgi i opony są w pełni zabezpieczane.

+

Powłoka lakiernicza

Lakier samochodu narażony jest na wiele czynników, które mają negatywny wpływ na jego wygląd. Należą do nich m.in. brud drogowy, asfalt, soki i żywice drzew, słońce, deszcze, myjnie szczotkowe, a także nieodpowiednie mycie czy pielęgnacja. Naszym zadaniem jest pełne odświeżenie lakieru samochodowego oraz jego należyte zabezpieczenie.

Polerowanie lakieru przy pomocy szerokiej gamy materiałów – past, padów czy też futer – pozwala nam na dobranie optymalnych warunków pracy. Grubość powłoki lakierniczej na każdym elemencie jest nieustannie monitorowana. Taki system pracy umożliwia osiągnięcie świetnych rezultatów przy minimalnym ubytku lakieru. Renowacja lakieru jest kompletna wówczas, gdy powłoka odzyskuje swój fabryczny, głęboki kolor i połysk. Taki system pracy to główna różnica względem popularnych „polerek".


W wyniku profesjonalnego polerowania auta, bezpowrotnie usuwane są nawet bardzo silne zniszczenia lakieru, zaś ubytek lakieru bezbarwnego nie przekracza 4-5 mikronów. Zabiegi amatorskie, zakładające użycie nieadekwatnie silnych materiałów ściernych, usuwają nawet 20-30 mikronów lakieru!

+

Nadkola i zakamarki

Ciężko dostępne miejsca i zakamarki są niewidoczne, ale również wymagają pielęgnacji. W nadkolach gromadzi się błoto, liście i asfalt. Oczyszczenie tych miejsc z brudu pozytywnie wpływa na pracę podzespołów. W przypadku zatkanych kanałów odprowadzających wodę, może uchronić przed zalaniem samochodu.
+

Szyby

Szyby mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa w prowadzeniu auta. Ślady po owadach, zaschnięte zabrudzenia płynu spryskiwaczy czy waterspoty po myciu negatywnie wpływają na widoczność. Naszym zadaniem jest oczyszczenie szyb i nadanie im perfekcyjnej przejrzystości.
+

Reflektory

Reflektory narażone są na duże uszkodzenia, mikroodpryski od piasku i kamieni, zmatowienia które maja duży wpływ na czysty obraz światła przekazywany na drogę. Zniszczone klosze reflektorów mogą spowodować problemy podczas corocznego przeglądu technicznego auta, a ich wygląd negatywnie wpływa na estetykę samochodu. Proponujemy polerowanie kloszy lamp, co pozwoli na przywrócenie im przejrzystości oraz oklejenie bezbarwną folią, która zabezpieczy je i uchroni przed ponownymi uszkodzeniami.

+

Lampy

Tylne lampy nie są tak narażone na uszkodzenia jak przednie reflektory, natomiast ich klosze rysują się tak samo jak lakier samochodu. Dobór odpowiednich past polerskich pozwala na przywrócenie im blasku i estetycznego wyglądu.
+

Detale

Wszystkie detale karoserii – te mniejsze i większe, jak listwy szyb, listwy boczne czy klamki są również narażone na wiele szkodliwych czynników. Należą do nich m.in. nieodpowiednia, zbyt agresywna chemia używana na myjniach samochodowych, słońce powodujące blakniecie plastików itp. Podczas naszej pracy staramy się przywrócić im fabryczny wygląd, korzystając ze sprawdzonej kosmetyki samochodowej. Dbanie o najmniejsze detale ma kluczowe znaczenie w ogólnym wyglądzie pojazdu. To dzięki tej pedantycznej skrupulatności przygotowywane przez nas auta wyglądają tak dobrze.

Formy zabezpieczeń
+

Woski

Aplikacja wosku to jeden z najprzyjemniejszych etapów naszej pracy. Dysponujemy bardzo szeroką paletą wosków różnych klas, od podstawowych takich jak Collnite, Natty's, Pinnacle, DoDo Juice po te z najwyższej polki - Zymöl czy Swissvax. Dobrze przygotowana powierzchnia lakieru pod wosk, oczyszczona cleanerem i pokryta glaze'em to klucz do sukcesu. Taki zestaw gwarantuje piękny połysk, głębię koloru i olśniewający połysk.
Woski to klasyczna forma zabezpieczenia lakieru, stosowana od lat. Polecana jest dla pasjonatów i właścicieli aut, które używane są sporadycznie.
+

Powłoki polimerowe

Powłoka polimerowa to obok powłoki ceramicznej i kwarcowej jedna z podstawowych form zabezpieczenia karoserii auta. Ta nowatorska technologia aplikowana jest na samochód w postaci płynnej. Po utwardzeniu, zamienia się w ciało stałe tworzące na aucie warstwę ochronną, zabezpieczającą przed negatywnym wpływem wielu czynników. Dodatkowo nadaje autu szklisty połysk, co na ciemnych lakierach daje fantastyczny efekt.

+

Niewidzialna wycieraczka

Szyby pokrywane są powłoką hydrofobową, która chemicznie wiąże się szkłem tworząc skuteczną ochronę przed wodą i owadami oraz w dużym stopniu poprawiając widoczność w trakcie deszczu.
+

Elementy plastikowe

Zewnętrzne plastiki narażone są na negatywne działanie promieni uv oraz chemii. Przez to płowieją i wyglądają nieestetycznie. Dzięki dedykowanym powłokom do zewnętrznych elementów plastikowych, możemy przywrócić im intensywny, ciemny kolor i zabezpieczyć przez ponownym zniszczeniem.
+

Opony

Aplikacja dressingu na oponach jest wisienką na torcie w pracach detailingowych. Używane przez nas produkty są trwałe i nadają oponom naturalnej, głębokiej czerni, bez zbędnego połysku.
Wnętrze pojazdu
+

Elementy skórzane

Tapicerka skórzana wymaga delikatnej i ostrożnej pielęgnacji. Do czyszczenia tapicerki skórzanej używamy silnych, ale bezpiecznych środków z palety Gliptone i Colourlock. Aby skóra zachowała swój charakterystyczny zapach, miękkość, sprężystość i delikatny satynowy połysk, do impregnacji używamy topowych preparatów Gliptone. Dzięki takiemu rozwiązaniu z zakresu kosmetyki samochodowej, skóra poza pięknym wyglądem jest zdecydowanie bardziej odporna na zużycie i rozlewanie na nią płynów. Regularna pielęgnacja tapicerki skórzanej znacząco wydłuża jej żywotność.

+

Zakamarki kokpitu

+

Alcantara

Materiały takie jak Alcantara lub Amaretta są materiałami z ultramikrofazy (materiałami syntetycznymi), przypominającymi skórę. Wygląd i dotyk są takie jak skóry surowej. Materiały te należy regularnie odkurzać i przecierać wilgotną ściereczką. W przypadku plam i zwykłych zabrudzeń stosujemy dedykowane środki do czyszczenia Alcantary. Impregnat do tkanin chroni przed zaplamieniem alcantarę i tkaniny. Impregnaty mają za zadanie uczynić powierzchnię odporną na działanie wody. Impregnat nie ma właściwości pielęgnujących.
+

Tapicerka tekstylna

Pranie tapicerki samochodowej wymaga należytej precyzji i nie lada dbałości. Wszelkie elementy tekstylne – fotele, wykładziny podłogowe czy dywaniki są czyszczone i prane ekstrakcyjnie. Elementy delikatne, narażone na uszkodzenia, takie jak słupki czy podsufitka, są natomiast czyszczone ręcznie. Wszystkie z nich poddajemy impregnacji całkowicie niewyczuwalnym impregnatem, chroniącym przed nadmiernym brudzeniem oraz plamami. Proces ten znacznie ułatwia utrzymanie wnętrz w nienagannej czystości.

+

Elementy plastikowe

+

Detale wnętrza