O NAS TECHNOLOGIA GALERIA USŁUGI KONTAKTAktualności
Wirtualny spacer
22 listopada 2019

Ceramiczne powłoki zabezpieczające – dlaczego warto?
25 kwietnia 2019

Powłoka lakiernicza na naszych pojazdach jest narażona na szereg różnorodnych szkodliwych czynników, które oddziałują na nią niemal przez cały rok. W sklepach motoryzacyjnych znajdziemy mnóstwo produktów, których celem jest ochrona lakieru. Niestety nawet najlepszej jakości kosmetyk samochodowy aplikowany samodzielnie w garażu nie jest w stanie zapewnić takiego zabezpieczenia jak powłoki ceramiczne, które mają na celu nie tylko podniesienie walorów wizualnych, ale przede wszystkim ochronę powłoki lakierniczej.

Powłoki ceramiczne – skuteczna ochrona powłoki lakierniczej

Powłoka ceramiczna powstaje poprzez nałożenie specjalnych preparatów chemicznych, które tworzą na lakierze solidną warstwę zabezpieczającą przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. A takich w naszym środowisku jest wiele. Bardzo destrukcyjnie na karoserię działają przede wszystkim czynniki atmosferyczne, w tym przede wszystkim promieniowanie UV i kwaśne deszcze. Dodatkowo samochody narażone są na sól drogową, ptasie odchody, żywice, asfalt, chemię samochodową (w tym preparaty stosowane na myjniach) czy zarysowania powstające pod wpływem eksploatacji pojazdu.

Powłoki ceramicznie stanowią specjalne komponenty, które wykazują zdolność do wiązania się z lakierem, dzięki czemu wnikają głęboko w jego strukturę. Wypełniają wolne przestrzenie między cząsteczkami lakieru, tworząc gładką, jednolitą warstwę. Powstaje twarda skorupa, która jest w stanie przeciwdziałać reakcjom z powietrzem, zabezpiecza przed nadmiernym brudzeniem się pojazdu oraz procesami starzenia. Dzięki powłokom lakier jest chroniony również przed matowieniem i blaknięciem. Co ważne, warstwa ceramiczna utrzymuje się na powierzchni pojazdu przez 5 lat, stanowiąc przez cały ten czas solidne zabezpieczenie.

Gdzie wykonać zabieg nałożenia powłok ceramicznych?

Powłok ceramicznych nie jesteśmy w stanie nałożyć sami, z zabiegu nie skorzystamy też na standardowych myjniach samochodowych. Jest to wielogodzinny zabieg, a przed zastosowaniem warstwy ceramicznej często niezbędne jest też wykonanie renowacji lakieru. Z tego też powodu powłoki ceramiczne mogą być nałożone wyłącznie w profesjonalnych salonach specjalizujących się w auto detailing. Jednym z nich jest SNB Gdańsk.

 

Na czym polega auto detailing?
13 stycznia 2019

Twój samochód potrzebuje kompleksowego odświeżenia? A może planujesz sprzedaż auta? W takim razie z pewnością przyda mu się auto detailing – kompleksowe czyszczenie, renowacja i konserwacja pojazdu – wewnątrz i na zewnątrz. To zdecydowanie więcej niż standardowe czyszczenie na myjni. Za sprawą auto detailingu można podnieść walory estetyczne samochodu, a nawet zwiększyć jego rynkową wartość. (więcej…)

Blog firmy SNB Gdańsk
18 września 2018

Witamy na naszym blogu. (więcej…)

Strona 1 z 212

Firma detailingowa w Gdańsku – historia SNB

Marka SNB narodziła się w Szwecji w 2000 roku, w małym mieście Falun. Podstawę działalności firmy od samego początku istnienia stanowił auto detailing, czyli bardzo skrupulatna i precyzyjna, niekiedy wręcz pedantyczna kosmetyka samochodowa.

Wiele lat wytężonej pracy umocniło markę na rynku i sprawiło, ze zyskała ona uznanie szerokiej rzeszy Klientów. Wydarzeniem przełomowym okazało się nawiązanie współpracy z Mats Bilar AB – największym salonem samochodowym w Dalarnie o powierzchni ponad 8000 m2, którym mieścił ponad 1000 aut rozmaitych marek – m.in. Subaru, Mitsubishi, Peugeot czy też Hyundai. Troszcząc się o samochody demonstracyjne oraz auta Klientów prywatnych, poszerzaliśmy nasze umiejętności i zdobywaliśmy jakże cenne doświadczenie.

W 2004 roku firma SNB nawiązała współpracę z pierwszym salonem w Polsce.

Powstanie oddziału auto detailingu w Gdańsku

Idea utworzenia pierwszego w Gdańsku salonu detailingu samochodowego narodziła się w 2007 roku. Po kilku miesiącach poszukiwań, rozmów i spotkań postanowiliśmy nawiązać współpracę z SNB. W czerwcu 2008 roku oficjalnie ruszyły przygotowania do otworzenia salonu SNB Gdańsk. Początkowo siedziba firmy mieściła się na obrzeżach miasta, a zakres wykonywanych przez nas usług był bardzo skromny. W ciągu 2 lat zmieniliśmy lokalizację i przenieśliśmy się do ścisłego centrum miasta. Dzięki temu, nasza rozpoznawalność znacząco wzrosła, podobnie jak świadomość istnienia usług car detailingu. W oczach Klientów przestaliśmy być postrzegani niczym zwykła myjnia samochodowa, jakich wiele na rynku.

Obecnie jesteśmy liderem branży detalingowej w województwie pomorskim i jedną z czołowych firm w kraju. Działając w zgodzie ze standardami marki SNB, dbamy o stan dostarczonych pojazdów. Oferujemy kompleksową renowację lakieru, zabezpieczenie karoserii i pranie tapicerek samochodowych. Szczegółowa lista usług z zakresu kosmetyki samochodowej obejmuje aż kilkanaście zróżnicowanych programów, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań różnych grup Klientów.

Nasz wkład w rozwój auto detailingu w Polsce

Od początku istnienia firmy aktywnie uczestniczymy w branżowym światku kosmetyki samochodowej. Od lat organizujemy spotkania integracyjne, na których w luźnej atmosferze można poznać kolegów po fachu oraz nabyć nowe umiejętności dzięki pokazom prowadzonym przez znajome firmy. Uczestniczymy również w licznych pokazach i szkoleniach organizowanych na terenie całego kraju. Sponsorujemy i wspieramy liczne inicjatywy, m.in. internetową telewizję tuningową Lowmode i łódzki klub tuningowy StancedLodz. Co roku bierzemy udział w jednej z największych imprez tuningowych w kraju – Raceism Event we Wrocławiu. Aktywnie udzielamy się na forach internetowych, gdzie można zapoznać się z naszymi testami produktów i relacjami z prac.