O NAS TECHNOLOGIA GALERIA USŁUGI KONTAKTAktualności
Ceramiczne powłoki zabezpieczające – dlaczego warto?
25 kwietnia 2019

Powłoka lakiernicza na naszych pojazdach jest narażona na szereg różnorodnych szkodliwych czynników, które oddziałują na nią niemal przez cały rok. W sklepach motoryzacyjnych znajdziemy mnóstwo produktów, których celem jest ochrona lakieru. Niestety nawet najlepszej jakości kosmetyk samochodowy aplikowany samodzielnie w garażu nie jest w stanie zapewnić takiego zabezpieczenia jak powłoki ceramiczne, które mają na celu nie tylko podniesienie walorów wizualnych, ale przede wszystkim ochronę powłoki lakierniczej. (więcej…)

Na czym polega auto detailing?
13 stycznia 2019

Twój samochód potrzebuje kompleksowego odświeżenia? A może planujesz sprzedaż auta? W takim razie z pewnością przyda mu się auto detailing – kompleksowe czyszczenie, renowacja i konserwacja pojazdu – wewnątrz i na zewnątrz. To zdecydowanie więcej niż standardowe czyszczenie na myjni. Za sprawą auto detailingu można podnieść walory estetyczne samochodu, a nawet zwiększyć jego rynkową wartość.

Kiedy warto zdecydować się na auto detailing?

Zabiegi pielęgnacyjno-konserwacyjne w ramach auto detailingu mają na celu doprowadzenie pojazdu wewnątrz i na zewnątrz do doskonałego stanu wizualnego. Jest to sposób nie tylko na dokładne oczyszczenie i odświeżenie pojazdu, ale również jego zabezpieczenie na przyszłość. Z tego też powodu na auto detailing decydują się nie tylko posiadacze kilkuletnich aut używanych, ale także właściciele nowo zakupionych modeli. Po co oddawać do polerowania pojazd, który dopiero wyjechał z salonu? Ponieważ nawet na nim może istnieć wiele mikrozarysowań i drobnych uszkodzeń, których na pierwszy rzut oka nie widać. Powłoka ceramiczna to jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie pojazdu na przyszłość. Podczas zaawansowanych zabiegów wszystkie niewielkie mankamenty na lakierze są usuwane, a następnie nakładane są powłoki ochronne. Dodatkowo konserwowane są wszystkie elementy gumowe i plastikowe. W przypadku starszych pojazdów najczęściej wykonuje się wieloetapowe polerowanie, dokładne czyszczenie wszystkich wnęk, nadkoli, a także pełny detailing wnętrza w który wchodzi pranie i czyszczenie wszystkich elementów.

Jak przebiega proces auto detailingu?

Warto pamiętać, że auto detailing nie jest typowym myciem pojazdu. Usługi tego rodzaju są znacznie bardziej zaawansowane. Cały proces renowacji może trwać nawet kilka dni, gdyż na każdym etapie zabiegu konieczna jest niezwykła precyzja.

Na wstępie samochód musi zostać dokładnie oczyszczony z kurzu, zabrudzeń, pyłów itp. Następnie z mikroszczelin na lakierze dokładnie usuwa się brud, który jest niewidoczny na pierwszy rzut oka. Robi się to poprzez glinkowanie lakieru, specjaliści muszą też zmierzyć grubość powłoki lakieru, a także zabezpieczyć ewentualne ubytki. Ten etap jest najbardziej czasochłonny i wymagający precyzji i umiejętności. Korekty mogą wymagać też inne elementy pojazdu, np. Lampy.

Dopiero po wykonaniu korekty na powierzchnię lakieru można nałożyć warstwy zabezpieczające. Używane są do tego specjalistyczne produkty ( powłoki ceramiczne ), które nie tylko zabezpieczają auto, ale również sprawiają, że w przyszłości znacznie trudniej będzie osadzać się na nim brud i kurz. Podczas auto detailingu odświeżane jest również wnętrze pojazdu, zdarza się też, że trzeba malować skóry. Po skrupulatnym przeprowadzeniu wszystkich zabiegów pojazd prezentuje się jak nowy!

Blog firmy SNB Gdańsk
18 września 2018

Witamy na naszym blogu.

Został on stworzony w celu przybliżenia naszej oferty. Będziemy tu cyklicznie publikować artykuły przedstawiające oferowane przez nas produkty oraz świadczone usługi.

Zachęcamy do lektury!

Marki które nam zaufały
27 grudnia 2014

10911415_1595486563996272_1750510200732377626_oBMW Logo 3Audi logomercedes logoindeks

 

 

Strona 1 z 212

Firma detailingowa w Gdańsku – historia SNB

Marka SNB narodziła się w Szwecji w 2000 roku, w małym mieście Falun. Podstawę działalności firmy od samego początku istnienia stanowił auto detailing, czyli bardzo skrupulatna i precyzyjna, niekiedy wręcz pedantyczna kosmetyka samochodowa.

Wiele lat wytężonej pracy umocniło markę na rynku i sprawiło, ze zyskała ona uznanie szerokiej rzeszy Klientów. Wydarzeniem przełomowym okazało się nawiązanie współpracy z Mats Bilar AB – największym salonem samochodowym w Dalarnie o powierzchni ponad 8000 m2, którym mieścił ponad 1000 aut rozmaitych marek – m.in. Subaru, Mitsubishi, Peugeot czy też Hyundai. Troszcząc się o samochody demonstracyjne oraz auta Klientów prywatnych, poszerzaliśmy nasze umiejętności i zdobywaliśmy jakże cenne doświadczenie.

W 2004 roku firma SNB nawiązała współpracę z pierwszym salonem w Polsce.

Powstanie oddziału auto detailingu w Gdańsku

Idea utworzenia pierwszego w Gdańsku salonu detailingu samochodowego narodziła się w 2007 roku. Po kilku miesiącach poszukiwań, rozmów i spotkań postanowiliśmy nawiązać współpracę z SNB. W czerwcu 2008 roku oficjalnie ruszyły przygotowania do otworzenia salonu SNB Gdańsk. Początkowo siedziba firmy mieściła się na obrzeżach miasta, a zakres wykonywanych przez nas usług był bardzo skromny. W ciągu 2 lat zmieniliśmy lokalizację i przenieśliśmy się do ścisłego centrum miasta. Dzięki temu, nasza rozpoznawalność znacząco wzrosła, podobnie jak świadomość istnienia usług car detailingu. W oczach Klientów przestaliśmy być postrzegani niczym zwykła myjnia samochodowa, jakich wiele na rynku.

Obecnie jesteśmy liderem branży detalingowej w województwie pomorskim i jedną z czołowych firm w kraju. Działając w zgodzie ze standardami marki SNB, dbamy o stan dostarczonych pojazdów. Oferujemy kompleksową renowację lakieru, zabezpieczenie karoserii i pranie tapicerek samochodowych. Szczegółowa lista usług z zakresu kosmetyki samochodowej obejmuje aż kilkanaście zróżnicowanych programów, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań różnych grup Klientów.

Nasz wkład w rozwój auto detailingu w Polsce

Od początku istnienia firmy aktywnie uczestniczymy w branżowym światku kosmetyki samochodowej. Od lat organizujemy spotkania integracyjne, na których w luźnej atmosferze można poznać kolegów po fachu oraz nabyć nowe umiejętności dzięki pokazom prowadzonym przez znajome firmy. Uczestniczymy również w licznych pokazach i szkoleniach organizowanych na terenie całego kraju. Sponsorujemy i wspieramy liczne inicjatywy, m.in. internetową telewizję tuningową Lowmode i łódzki klub tuningowy StancedLodz. Co roku bierzemy udział w jednej z największych imprez tuningowych w kraju – Raceism Event we Wrocławiu. Aktywnie udzielamy się na forach internetowych, gdzie można zapoznać się z naszymi testami produktów i relacjami z prac.