O NAS TECHNOLOGIA GALERIA USŁUGI KONTAKT
Na czym polega auto detailing?
Auto detailing

Twój samochód potrzebuje kompleksowego odświeżenia? A może planujesz sprzedaż auta? W takim razie z pewnością przyda mu się auto detailing – kompleksowe czyszczenie, renowacja i konserwacja pojazdu – wewnątrz i na zewnątrz. To zdecydowanie więcej niż standardowe czyszczenie na myjni. Za sprawą auto detailingu można podnieść walory estetyczne samochodu, a nawet zwiększyć jego rynkową wartość.

Kiedy warto zdecydować się na auto detailing?

Zabiegi pielęgnacyjno-konserwacyjne w ramach auto detailingu mają na celu doprowadzenie pojazdu wewnątrz i na zewnątrz do doskonałego stanu wizualnego. Jest to sposób nie tylko na dokładne oczyszczenie i odświeżenie pojazdu, ale również jego zabezpieczenie na przyszłość. Z tego też powodu na auto detailing decydują się nie tylko posiadacze kilkuletnich aut używanych, ale także właściciele nowo zakupionych modeli. Po co oddawać do polerowania pojazd, który dopiero wyjechał z salonu? Ponieważ nawet na nim może istnieć wiele mikrozarysowań i drobnych uszkodzeń, których na pierwszy rzut oka nie widać. Powłoka ceramiczna to jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie pojazdu na przyszłość. Podczas zaawansowanych zabiegów wszystkie niewielkie mankamenty na lakierze są usuwane, a następnie nakładane są powłoki ochronne. Dodatkowo konserwowane są wszystkie elementy gumowe i plastikowe. W przypadku starszych pojazdów najczęściej wykonuje się wieloetapowe polerowanie, dokładne czyszczenie wszystkich wnęk, nadkoli, a także pełny detailing wnętrza w który wchodzi pranie i czyszczenie wszystkich elementów.

Jak przebiega proces auto detailingu?

Warto pamiętać, że auto detailing nie jest typowym myciem pojazdu. Usługi tego rodzaju są znacznie bardziej zaawansowane. Cały proces renowacji może trwać nawet kilka dni, gdyż na każdym etapie zabiegu konieczna jest niezwykła precyzja.

Na wstępie samochód musi zostać dokładnie oczyszczony z kurzu, zabrudzeń, pyłów itp. Następnie z mikroszczelin na lakierze dokładnie usuwa się brud, który jest niewidoczny na pierwszy rzut oka. Robi się to poprzez glinkowanie lakieru, specjaliści muszą też zmierzyć grubość powłoki lakieru, a także zabezpieczyć ewentualne ubytki. Ten etap jest najbardziej czasochłonny i wymagający precyzji i umiejętności. Korekty mogą wymagać też inne elementy pojazdu, np. Lampy.

Dopiero po wykonaniu korekty na powierzchnię lakieru można nałożyć warstwy zabezpieczające. Używane są do tego specjalistyczne produkty ( powłoki ceramiczne ), które nie tylko zabezpieczają auto, ale również sprawiają, że w przyszłości znacznie trudniej będzie osadzać się na nim brud i kurz. Podczas auto detailingu odświeżane jest również wnętrze pojazdu, zdarza się też, że trzeba malować skóry. Po skrupulatnym przeprowadzeniu wszystkich zabiegów pojazd prezentuje się jak nowy!